JAK MOTMOT POMÁHAL: KÁVA PRO HRDINY

„Když se na začátku března objevil v naší matičce zemi virus z východu, všichni jsme byli svědky maximálního zapojení všech zdravotníků, policistů, hasičů, lékárníků a dalších. Přáli jsme si „přiložit ruku k dílu“ a proto jsme se rozhodli darovat to, co umíme nejlépe. A tak jsme v úterý 17. 3. sbalili kávovar, upražili čerstvou kávu, připravili cukry, kelímky, míchátka, roušky a rukavice a vydali se směr Fakultní nemocnice v Brně. Darování kávy ve FN Brno vyvolalo krásné a velmi silné emoce.“

JAK MOTMOT POMÁHAL: KÁVA PRO HRDINY

JAK JSME POMÁHALI

Na jaře loňského roku jsme po rozvozu prvních 50 kilo kávy zjistili, že asi nestačíme na to, abychom sami udělali radost všem lidem, kteří bojují v první linii. Založili jsme tedy veřejnou sbírku Děkujeme, že pomáháte.

Zapojilo se do ní mnoho štědrých dárců: dohromady jsme na transparentní účet obdrželi více než 140 000 kč. A to už je pořádná částka. Díky dárcům z řad našich zákazníků, fanoušků či podnikatelů jsme mohli dát dohromady 358 energetických balíčků výběrové kávy, výživné FIT müsli tyčinky a zázvorového nápoje GINGER SHOT plného vitamínů. Ty jsme potom rozvezli nejen do brněnských nemocnic, ale také zdravotníkům a hygienikům JMK, městským policistům, dopravnímu podniku města Brna a dalším, kdo nasazovali svůj čas, energii a hlavně zdraví.


Spolu s balíčky jsme také předali množství vzkazů od dárců, které často příjemcům vykouzlily úsměvy na tváři, a dokonce vyvolávaly slzy dojetí. Do podpory se zapojil i pan Miroslav Donutil a herci Městského divadla Brno, kteří hrdinům natočili krásné vzkazy s poděkováním.

JAK MOTMOT POMÁHAL: KÁVA PRO HRDINY

„Balíčky nám udělaly velkou radost. Potěšil nás nejen jejich obsah, ale také krásné vzkazy od srdce, které se staly součástí výzdoby našeho oddělení. Přišly k nám v době, kdy nám pracoviště bylo v podstatě druhým domovem a upřímně nás dojalo, že na nás někdo ‚venku‘ myslí,“ 

– Radka Boháčová, Krajská hygienická stanice JMK.

JAK MOTMOT POMÁHAL: KÁVA PRO HRDINY

DRUHÁ VLNA

S příchodem druhé vlny na podzim jsme pro zdravotníky opět nastartovali pražičku a dali se do rozvážení. Tentokrát jsme se spojili se společností BOLT, která nám věnovala 5 jízd pro 200 zdravotníků zdarma v hodnotě 150 000 kč. Celkem tak mohli najet 9000 km, což je třikrát vzdálenost z Brna do Londýna a zpět.

Spolu s poke.cz jsme také kromě výběrové kávy věnovali obědy zdravotníkům v Dětské nemocnici Brno. Následně jsme se spojili ještě s borci z Baru, který neexistuje, a věnovali jim kávová zrna, ze kterých připravovali batch brew pro lékaře.

Naposledy jsme s kávou pro zdravotníky vyjeli po roce akce MOTMOT pomáhá letos v březnu. Poslední kilogramy kávy tak dorazily na očkovací centrum na BVV.

A výsledek?

150 kilo kávy + 74 kilo kávy v balíčcích jsme rozdali na více než 15 místech v kraji. Na jejím pražení strávila naše Kamila více než 11 hodin.

A stálo to za to. Protože naším posláním je dělat lidem radost.