JAK SI DOMA PŘIPRAVIT SKVĚLOU KÁVU I BEZ KÁVOVARU: MOKA KONVIČKA

Tipy, jak si doma připravit skvělou kávu i bez kávovaru: moka konvička

Vychutnejte si doma kávu jako z kavárny: objevte moka konvičku

 

Víte, že lahodnou kávu si doma můžete připravit i bez kávovaru? Máme pro vás tipy na alternativní přípravy kávy, které zvládne úplně každý a které vám navíc nezaberou víc než pár minut! Dnes potěšíme především ty, kteří by si doma rádi vychutnali kávu co nejvíce podobnou espressu: naučíme vás totiž, jak si připravit kávu v moka konvičceJediné, bez čeho se neobejdete, je kvalitní a čerstvá káva. Kávu, která bude chutnat stejně dobře jako z kavárny, totiž vykouzlíte jen s těmi nejlepšími zrnky.

Jak si připravit kávu v moka konvičce?

 

Proč je moka konvička dobrá volba:

 

- díky moka konvičce si v běžných domácích podmínkách připravíte kávu, která se ze všech způsobů přípravy kávy chuťově nejvíce podobá espressu 

- káva z moka konvičky má (pokud ji dobře připravíte) intenzivní a vydatnou chuť i vůni

- příprava kávy v moka konvičce má v sobě kus poetiky – víc než o mechanickém dodržování správného postupu je totiž o vašem citu pro správné načasování

 

Jak připravit tu nejlepší kávu v moka konvičce:

 

Objem kávy a vody je daný velikostí vaší moka konvičky, kterou je třeba respektovat. Sítko na kávu musí být totiž kvůli rovnoměrné extrakci vždy zcela naplněné. Kávu si namelte středně hrubě (hruběji, než na espresso, ale jemněji než na filtrované přípravy).

 

1. Varnou nádobu naplňte předehřátou vodou (díky předehřátí se začnou rychleji tvořit páry, a snížíte tak riziko spálení kávy dlouhým varem) až po spodní okraj přetlakového ventilu.

2. Namletou kávu vsypte do sítka a několika klepnutími o stůl ji zarovnejte (ale nestlačujte).

3. Vložte sítko do varné nádoby, uzavřete víkem, ujistěte se, že jsou okraje čisté a nasaďte servírovací konvičku.

4. Položte moka konvičku na středně velký plamen a – teď přijde to kouzlo – pozorně naslouchejte. Tajemství, jak připravit dobrou moka kávu, totiž spočívá v tom ji nepřipálit.

5. Jakmile se ozve var a přes trysku začne pomalu vytékat káva s pěnou, ztlumte ohřev na minimum

6. Ve chvíli, kdy se sběrná nádoba s kávou naplní ze dvou třetin, sundejte konvičku z plamene

7. A je to! Můžete vychutnávat.

 

Tipy, jak si doma připravit skvělou kávu i bez kávovaru: moka konvička
Tipy, jak si doma připravit skvělou kávu i bez kávovaru: moka konvička

A jaká káva je do moka konvičky nejlepší?

 

Díky tomu, že je moka konvička velmi oblíbenou alternativou k espressu, sázkou na jistotu jsou spíše sladší, čokoládové, karamelové a oříškové kávy. Pokud ale máte náladu experimentovat a chtěli byste si zkusit připravit i ovocitější kávy, určitě si můžete troufnout. Jen počítejte s tím, že moka konvička z nich ještě více vytáhne jejich aciditu.