SPOLEČNÁ POMOC HRDINŮM V PRVNÍ VLNĚ COVID

SPOLEČNÁ POMOC HRDINŮM V PRVNÍ VLNĚ COVID
SPOLEČNÁ POMOC HRDINŮM V PRVNÍ VLNĚ COVID

DARUJEME ENERGII I ÚSMĚVY

 

Rok 2020 je pro všechny z nás velmi turbulentní a plný změn. A i když se někdy mění situace doslova z minuty na minutu je zapotřebí zachovávat klidnou hlavu, rozvážnou ruku a hlavně srdce na správném místě.

Když se na začátku března objevil v naší matičce zemi virus z východu, všichni jsme byli svědky maximálního zapojení všech zdravotníků, policistů, hasičů, lékárníků a dalších. Přáli jsme si „přiložit ruku k dílu“ a proto jsme se rozhodli darovat to, co umíme nejlépe. A tak jsme v úterý 17. 3. sbalili kávovar, upražili čerstvou kávu, připravili cukry, kelímky, míchátka, roušky a rukavice a vydali se směr Fakultní nemocnice v Brně. Darování kávy ve FN Brno vyvolalo krásné a velmi silné emoce.

Ten den jsme si uvědomili, že káva není jenom zdroj energie, ale hlavně zdroj radosti, kterou lze zahřát u srdce. Díky tomuto zážitku jsme se obratem rozhodli pomáhat i dále a následovat tak naši vizi dělat lidem radost.

V následujících dnech jsme osobně rozvezli přes 51 kg výběrové kávy, 3 kávovary JURA zapůjčené společností PETRACO, s.r.o. a stovky cukrů, kelímků a míchátek… A hlavně velkou spoustu radosti a energie.

SPOLEČNÁ POMOC HRDINŮM V PRVNÍ VLNĚ COVID
SPOLEČNÁ POMOC HRDINŮM V PRVNÍ VLNĚ COVID

Udělat radost a doplnit zásoby energie bylo potřeba spoustě dalším zdravotníkům, záchranářům, hasičům, nebo i pracovníkům hygienických stanic. Avšak po rozdání více než 51 kg kávy v hodnotě 37 542 Kč jsme již neměli dostatek prostředků pro další dary.

Proto jsme s kolegy a kamarády dali hlavy dohromady a připravili oficiální a transparentní veřejnou sbírku Děkujeme, že pomáháte. Chtěli jsme tak opravdu poděkovat všem, co aktuálně pomáhají. S nově vzniklým projektem se projevila i obrovská vlna solidarity, a to především ze strany štědrých dárců, kteří spolu s příspěvky věnovali našim hrdinům i dojemné vzkazy. Zapojili se i herci z Městského divadla Brno, kteří dali dohromady krásné děkovné video, stejně tak jako i pan Miroslav Donutil. Společnost PROFICIO připravila a během víkendu nastartovala oficiální web sbírky www.dekujemezepomahate.cz.

Díky této obrovské podpoře se nám podařilo rozdat přes 300 balíčků, které obsahovaly nejen kávu MOTMOT, ale i výživné FIT müsli tyčinky a imunitní bombu v podobě zázvorového nápoje GINGER SHOT. Tyto balíčky nadupané energií směřovaly do nemocnic a hasičských, policejních nebo i hygienických stanic po celém Brně, kde udělaly radost spoustě hrdinům.


Společně jsme vybrali téměř 150 000 Kč a předali celkem 358 balíčků hrdinům FN Brno, Dětské nemocnice Brno, Hasičského záchranného sboru JMK, Krajské hygienické stanice JMK, Zdravotnické záchranné služby JMK, lékárně v Rosicích a v neposlední řadě Armády ČR.