JAK JSME SÁZELI KÁVOVNÍKY

Prvního května 2019 jsme všichni v MOTMOTu spojili síly, oblékli se do pracovního a vyrazili směr Mendelova univerzita. Právě na alma mater našich čtyř bratrů jsme si vypůjčili moderní skleník pro naše rostliny. Pak už jen stačilo nasadit si rukavice a pustit se do práce. Během celého dne se nám podařilo zasadit neuvěřitelných 1200 semínek. Byla to pěkná makačka, ale přiznáváme, že jsme si společně strávený den užili.

 

JAK JSME SÁZELI KÁVOVNÍKY

Začátky starání se o zasazená semínka nebyly úplně jednoduché. Nejdříve jsme museli najít hlínu se správným pH, poté průběžně kontrolovat podmínky skleníku a o semínka pečovat pravidelným zaléváním. Určitě si dokážete představit naši obrovskou radost, když z truhlíků začaly rašit první klíčky kávovníků. Pečlivě jsme se o ně starali i dál, zalévali je, přesazovali a pravidelně kontrolovali. Když byly rostliny dostatečně velké a statné, převezli jsme si je do budovy naší kanceláře, abychom je měli blíž. To bylo druhé stěhování, které rostliny podstoupily.

Rozhodli jsme se, že možnost mít doma kousek Latinské Ameriky v podobě rostliny, o kterou jsme se starali s respektem a láskou, dáme i vám. Všem našem milým zákazníkům. Nikaragujský kávovník odrůdy arabica si proto nyní můžete zakoupit na našem e-shopu, nebo se pro něj zastavit v naší pražírně a MOTMOT coffee pointu. Věříme, že tato krásná rostlina zkrášlí vaši sbírku pokojových rostlin, anebo se stane jedinečným dárkem pro opravdové milovníky kávy z řad vašich blízkých. Zároveň věříme a doufáme, že starání se o rostlinu vás bude bavit a naplňovat stejně tak jako nás.

JAK JSME SÁZELI KÁVOVNÍKY
JAK JSME SÁZELI KÁVOVNÍKY

Celkem 7 pracovníků chráněné dílny se podílelo na zpracování přírodních materiálů a následné tvorby květináčů.

Mezitím jsme oslovili chráněnou dílnu MIŠ ze Šumperka, aby nám pro kávovníky připravila originální květináče. Celkem 7 pracovníků chráněné dílny se podílelo na zpracování přírodních materiálů a následné tvorby finálních produktů. Se svou novou výbavou jsou nyní rostliny připravené na své další, poslední stěhování – k vám.