O nás

 
 
arrow

ČTYŘI BRATŘI

A KAFE BANDA = MOTMOT

JSME ČTYŘI BRATŘI.
PETR, PAVEL, PETER A PAVEL.
A MÁME PRAŽÍRNU KÁVY.

Proč? Chceme dovážet kafe, které bylo poctivě vypěstované za podmínek férových k lidem i k přírodě. Proto spolupracujeme s ověřenými a certifikovanými společnostmi, které podporují malé pěstitele, i s farmáři samotnými.
Snažíme se přibližovat lidem u nás, jak rozmanitá káva může být. Nabídnout pohled na cestu kávového zrna z plantáže až do hrníčku. Nechat ochutnat hořké i ovocné, s mlékem i bez, ve zvláštních (ale skvělých) kombinacích a na různé způsoby. Prostě vám ukázat svět výběrové kávy. Protože moc dobře víme, že od ní už není cesty zpět k té instantní.
motmot
motmot

PRAŽÍME SI TO PO SVÉM.

Dějiny našeho přátelství se začaly psát na vysokoškolské koleji, kde jsme si hned padli do oka. Právě při studiu dva z nás – Peter a Pavel Hanincovi – poprvé zavítali do Nikaraguy. Kromě plánované práce a studia jsme cestovali a poznávali krásy a život této středoamerické země. Jeden z takových výletů směřoval do horské oblasti na hranici okresů Jinotega a Matagalpa. Je to opravdu krásné místo, kde se nad plantáží nachází stará hacienda s jezerem a stálezelený prales. Tady nás poprvé napadlo kávu začít dovážet a pražit.
A právě odtud, z plantáže Selva Negra, jsme si přivezli naši první kávu.
A je opravdu naše, protože nikde jinde v Evropě ji nenajdete. 
 
OCHUTNEJTE NÁŠ PŘÍBĚH

DĚLÁME LIDEM RADOST.

Po návratu z Nikaraguy jsme v září 2017 založili pražírnu v Brně. A od té doby pražíme výběrovou kávu. Co začalo jako rodinný projekt, se velmi rychle rozrostlo do firmy o 25 zaměstnancích – naší kafebandy.
V pražírně stabilně nabízíme přes 10 káv z celého světa. Většinu z nich dlouhodobě, kromě toho vždy máme několik speciálních, limitovaných káv a kávových směsí.
Kávy se pyšní různými odrůdami, druhy zpracování a chuťovými vlastnostmi. Vyberete si tak u nás, ať už máte radši hořké, oříškově-čokoládové kávy připravené na espressu, nebo preferujete lehčí, ovocnější tóny na filtru. Káva, kterou u nás najdete, je téměř výhradně arabica. Robustu používáme jenom do některých směsí pro výraznější hořkost.
motmot
motmot

Proč se jmenujeme MOTMOT?

Motmot je ptáček, který žije pouze v Nicaragui a v okolních zemích. Má velmi charakteristický vzhled, pestré zbarvení, tyrkysové obočí a unikátní ocasní křidélka… a nikaragujci jej považují za svůj národní symbol. Protože se příběh naší pražírny začal před lety psát právě na plantáži v Nicaragui, rozhodli jsme se, že se pojmenujeme právě po něm.

KÁVA NÁS BAVÍ

Kávu nejen rádi pijeme a sami si ji doma připravujeme, ale taky si o ní hrozně rádi povídáme. Protože chceme zprostředkovat to, čím žijeme, pražičku jsme si postavili doprostřed pražírny. Můžeme si tak s lidmi povídat a pořádat zážitková pražení s ochutnávkami nebo kurzy přípravy kávy.
To vše je důkazem toho, co pozorujeme už od začátku: káva spojuje lidi. A to je boží.
ZASTAVTE SE K NÁM
motmot

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení