O nás

 
 
arrow

ČTYŘI BRATŘI

A KAFE BANDA = MOTMOT

JSME ČTYŘI BRATŘI.
PETR, PAVEL, PETER A PAVEL.
A MÁME PRAŽÍRNU KÁVY.

Proč? Chceme dovážet kafe, které bylo poctivě vypěstované za podmínek férových k lidem i k přírodě. Proto spolupracujeme s ověřenými a certifikovanými společnostmi, které podporují malé pěstitele, i s farmáři samotnými.
Snažíme se přibližovat lidem u nás, jak rozmanitá káva může být. Nabídnout pohled na cestu kávového zrna z plantáže až do hrníčku. Nechat ochutnat hořké i ovocné, s mlékem i bez, ve zvláštních (ale skvělých) kombinacích a na různé způsoby. Prostě vám ukázat svět výběrové kávy. Protože moc dobře víme, že od ní už není cesty zpět k té instantní.
motmot
motmot

PRAŽÍME SI TO PO SVÉM.

Dějiny našeho přátelství se začaly psát na vysokoškolské koleji, kde jsme si hned padli do oka. Právě při studiu dva z nás – Peter a Pavel Hanincovi – poprvé zavítali do Nikaraguy. Kromě plánované práce a studia jsme cestovali a poznávali krásy a život této středoamerické země. Jeden z takových výletů směřoval do horské oblasti na hranici okresů Jinotega a Matagalpa. Je to opravdu krásné místo, kde se nad plantáží nachází stará hacienda s jezerem a stálezelený prales. Tady nás poprvé napadlo kávu začít dovážet a pražit.
A právě odtud, z plantáže Selva Negra, jsme si přivezli naši první kávu.
A je opravdu naše, protože nikde jinde v Evropě ji nenajdete. 
 
OCHUTNEJTE NÁŠ PŘÍBĚH

DĚLÁME LIDEM RADOST.

Po návratu z Nikaraguy jsme v září 2017 založili pražírnu v Brně. A od té doby pražíme výběrovou kávu. Co začalo jako rodinný projekt, se velmi rychle rozrostlo do firmy o 25 zaměstnancích – naší kafebandy.
V pražírně stabilně nabízíme přes 10 káv z celého světa. Většinu z nich dlouhodobě, kromě toho vždy máme několik speciálních, limitovaných káv a kávových směsí.
Kávy se pyšní různými odrůdami, druhy zpracování a chuťovými vlastnostmi. Vyberete si tak u nás, ať už máte radši hořké, oříškově-čokoládové kávy připravené na espressu, nebo preferujete lehčí, ovocnější tóny na filtru. Káva, kterou u nás najdete, je téměř výhradně arabica. Robustu používáme jenom do některých směsí pro výraznější hořkost.
motmot
motmot

Proč se jmenujeme MOTMOT?

Motmot je ptáček, který žije pouze v Nicaragui a v okolních zemích. Má velmi charakteristický vzhled, pestré zbarvení, tyrkysové obočí a unikátní ocasní křidélka… a nikaragujci jej považují za svůj národní symbol. Protože se příběh naší pražírny začal před lety psát právě na plantáži v Nicaragui, rozhodli jsme se, že se pojmenujeme právě po něm.

KÁVA NÁS BAVÍ

Kávu nejen rádi pijeme a sami si ji doma připravujeme, ale taky si o ní hrozně rádi povídáme. Protože chceme zprostředkovat to, čím žijeme, pražičku jsme si postavili doprostřed pražírny. Můžeme si tak s lidmi povídat a pořádat zážitková pražení s ochutnávkami nebo kurzy přípravy kávy.
To vše je důkazem toho, co pozorujeme už od začátku: káva spojuje lidi. A to je boží.
ZASTAVTE SE K NÁM
motmot