Degustační set tří káv 3x100g

Rádi byste ochutnali více káv na filtr z naší nabídky, avšak nevíte kterou? Právě pro Vás jsme připravili menší degustační set tří káv. V balíčku naleznete kávy Ethiopia, Kenya a Burundi, vždy po 100g.

Ethiopia Shifaraw Berako - extra sladká a šťavnatá káva dostala své jméno po majiteli farmy Shifarawu Berakovi a jedná se o zajímavý mix odrůd JARC a několika dalších místních odrůd (tzv. heirloom). Zrna dozrávala ve výšce 2 150 m. n m. a byla zpracována naturální metodou. Svým chuťovým profilem pak potěší všechny mlsné jazýčky, v šálku totiž nabízí chuť lipo bonbónů, borůvkového jamu a mandarinek. Nejvíce si ji vychutnáte na filtru, ale hodí se i na espresso.

Keyna Kiranga -  zrna této kávy pochází z farmy Kiranga, kde hospodaří Samuel Mercharia se svou rodinou. Zrna sbírají ručně, zbavují je slupky a nechávají fermentovat přes noc. Poté je promývají a suší na tzv. „raised beds“, neboli vyvýšených postelích. Špičková péče o kávu se zasloužila o její vysokou kvalitu, o které svědčí velmi vysoké cuppingové skóre 86 bodů. Káva se perfektně hodí na filtrované způsoby přípravy.

Burundi Gakenke - káva byla vypěstována na plantážích ve výšce 1 500 - 1 800 m. n m. a jedná se o odrůdu Red Bourbon. Ta je sama o sobě sice velmi kvalitní, bez špičkové péče farmářů by ale určitě nedosáhla takové kvality, v jaké se dostává až k nám. O tom svědčí také vysoké cuppingové skóre: 85,75 bodů. V chuťovém profilu poznáte tmavé hrozno, mléčnou čokoládu a limetu, díky čemuž se skvěle hodí jak na espresso, tak na filtrované způsoby přípravy.

Skladem
499 Kč / ks 433,91 Kč bez DPH

Dárková krabice obsahuje 3x100 g zrnkové kávy.

100g Ethiopia Shifaraw Berako

100g Keyna Kiranga

100g Burundi Gakenke