Colombia Suukala Café Agrario
Za touto kávou stojí 35 drobných farmářů v kolumbijském regionu Tolima sdružených v asociaci Café Agrario. Po letech, kdy byli závislí na překupnících a čelili důsledkům občanského konfliktu, se asociace zaměřila na produkci výběrové kávy, která farmářům přináší vyšší hodnotu i větší nezávislost.
Ve spolupráci se společností Siruma se členové pravidelně vzdělávají v pěstování, zpracování i hodnocení kávy a postupně budují vlastní zázemí, které jim umožní mít větší kontrolu nad celou cestou kávy od farmy až k exportu. Od roku 2020 je asociace certifikována jako ekologická, vyrábí vlastní organická hnojiva a aktivně chrání místní životní prostředí.
Káva je sklízena pouze z plně vyzrálých třešní, které se po 24hodinové fermentaci promývají a suší na afrických postelích. Název Suukala znamená „sladká v chuti“ – a přesně taková je i filozofie této kávy, za kterou stojí trpělivost, pečlivost a odhodlání místních farmářů.
| Hořkost |
|
| Sladkost |
|
| Acidita |
|
| Kategorie: | Výběrová káva |
|---|---|
| DOPORUČENÁ PŘÍPRAVA: | FILTR |
| CHUŤOVÝ PROFIL: | OVOCNÝ, KVĚTINOVÝ |
| ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: | SUCHÉ (natural) |
| OBLAST PŮVODU: | AFRIKA |
| DRUH KÁVY: | 100 % ARABICA |
Chuťový profil: grep, limeta, melasa
Zpracování: washed
Odrůda: Castillo & Caturra
Producent/farma: Suukala Café Agrario
Cuppingové skóre: 86
Nadmořská výška: 1 830 m.n.m.
Vhodná příprava: filtr, espresso
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.